Ziekte en preventie
Alles over ziekte en preventie
Vaccinatie voor 12.000 Friese kinderen
GGD Fryslân roept alle kinderen van negen jaar en meiden van 13 jaar in Friesland op voor een vaccinatie. Deze vaccinatie biedt bescherming tegen twaalf infectieziekten. De kinderen, die in aanmerking komen voor deze vaccinatie, hebben allemaal een persoonlijke oproep ontvangen.
link naar Vaccinatie voor 12.000 Friese kinderen ...lees meerBevolkingsonderzoek borstkanker in gemeente Leeuwarden
Medio juni staat de onderzoekswagen van het bevolkingsonderzoek borstkanker in Wirdum op het parkeerterrein bij dorpshuis De Golle. Daarna verhuist de onderzoekswagen eind juni naar Leeuwarden Zuid. In november staat de onderzoekswagen op de nieuwe locatie in Leeuwarden Noord bij winkelcentrum Bilgaard.
link naar Bevolkingsonderzoek borstkanker in gemeente Leeuwarden ...lees meerEpidemie
Het is de taak van de gemeente om de gezondheidszorg te bevorderen en infectieziekten te bestrijden. Daarvoor hebben gemeenten regionale diensten (GGD's) ingesteld. Bij de
link naar Epidemie ...lees meerBevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker
In de komende maanden worden de vrouwen uitgenodigd die geboren zijn in de jaren 1976, 1971 en 1951 om deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek voor baarmoederhalskanker.
link naar Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker ...lees meer